Tønsbergs Blad søker sommervikarer

Tønsbergs Blad er Vestfolds ledende mediehus og holder til sentralt på Brygga i Tønsberg. Tønsbergs Blads opplag var i 2024 på 21.061. Lønnsomheten og soliditeten er meget god. Tønsbergs Blad eies av Amedia AS. Amedia er landets største utgiver av redaktørstyrte medier og ledende på lokal avisutvikling. Daglig når konsernet over to millioner lesere gjennom sine 110 medier. Konsernet har 2.100 ansatte og omsatte i 2023 for 4,1 milliarder kroner. Amedia er i flere år kåret som en av landets mest attraktive arbeidsgivere og er sertifisert som Great Place To Work. Sertifiseringen bekrefter og er et bevis på at våre medarbeidere opplever organisasjonen som et godt sted å jobbe. Les mer om hvordan det er å jobbe i Amedia på våre karrieresider på Amedia.no og følg oss på LinkedIn.


Nå burde du søke sommerjobb i Norges beste sommerby!
Sommerjobb i Tønsbergs Blad gir deg både erfaring og minner du tar med deg resten av livet. Våre sommervikarer forteller alltid at de stortrives både med gode kolleger, arbeidsoppgaver og selvsagt en sommer i selveste Tønsberg.

Blir du sommervikar vil du garantert få store utfordringer, men også lære masse. Du vil jobbe med store, krevende saker, og også små og morsomme saker. Du får lage videoer til Tiktok og bildeserier fra konserter. Du må regne med å rykke ut på hendelser og ulykker, skrive om politikk og kanskje dekke en fotballkamp. Kanskje får du også være med i redaksjonen som dekker Slottsfjellfestivalen? Uansett, vi lover at det blir både gøy, hektisk og slitsomt.

Vi har lokaler midt på Brygga i Tønsberg, og et veldig godt arbeidsmiljø. Du må regne med å levere både saker bilder, bildeserier, video og å kunne direkterapportere fra felt. Kanskje får du også prøve deg i en podkast?

Vi vil gjerne ha kandidater som har annerledes journalistbakgrunn, eller bare journalister som er glad i å tenke annerledes eller utenfor boksen. Vi tilbyr konkurransedyktig lønn, et supert arbeidsmiljø og veldig bra kolleger og sjefer som du kan lære masse av.

Stillingen blir en del av redaksjonens turnus, med kveldsvakter, helgevakter og turnus på sistenytt-desken. Det er absolutt en fordel om du har førerkort
 

Ved spørsmål om stillingen kontakt:

Erik Wold Aunemo, nyhetsredaktør, [email protected], 97578185
Emira Holmøy, klubbleder, [email protected], 92805231

Sigmund Kydland, ansvarlig redaktør/adm. direktør,
[email protected], 48064676

Om denne stillingen

Arbeidsgiver:
Tønsbergs Blad AS
Nettside:
www.tb.no
Søknadsfrist:
2025-02-16
Tittel:
Journalist - vikar
Sektor:
Privat
Ansettelsesform:
Midlertidig
Stillingstype:
Vikariat
Antall stillinger:
5

Erik Wold Aunemo

Nyhetsredaktør

[email protected]

+4797578185

Amedia logo

Telefon 22 00 90 00

Org nr. 917 127 328

Personvern

Besøksadresse

Schweigaards gate 15
Postboks 1168 Sentrum
0107 Oslo

Fakturaadresse

(selskapsnavn AS)
Postboks 123
2027 KJELLER