Tidens Krav er Nordmøres største mediehus med en omsetning på nær 60 millioner kroner og 17 årsverk. Vi har rundt 11.000 abonnenter og 31.000 daglige lesere, fordelt på nett og papir. Selskapet har hovedkontor i Kristiansund og lokalkontor i Surnadal, og dekker ti kommuner. Tidens Krav er en del av mediekonsernet Amedia. Amedia er landets største utgiver av redaktørstyrte medier og ledende på lokal avisutvikling. Daglig når konsernets medier mer enn to millioner lesere gjennom 112 nasjonale, regionale og lokale titler. Konsernet har 2.100 ansatte og omsatte i 2023 for 4,1 milliarder kroner. Amedia er sertifisert av Great Place To Work. Sertifiseringen bekrefter og er et bevis på at våre medarbeidere opplever organisasjonen som et godt sted å jobbe. Les mer om hvordan det er å jobbe i Amedia på våre karrieresider på Amedia.no og følg oss på LinkedIn.
Tidens Krav søker idérike sommervikarer til å jobbe som journalist i redaksjonen!
Her vil du får muligheten til å ta ansvar, få frihet i hvilke saker du ønsker å ta for deg, og spennende dager med stor variasjon.
En gøy sommer med varierte dager! Du vil inngå i en redaksjon med et ungt og engasjerende miljø. Gjennom frihet i arbeidet og mulighet for påvirkning, så kan du få prøvd deg ut bredt i journalistikken, om det så er breaking, politikk, kultur, video, lyd eller noe annet. I tillegg til gode kollegaer lokalt, vil du få glede av at hele Amedia-nettverket kontinuerlig deler kunnskap om god journalistikk og innholdsutvikling.
I TK vil du inngå i vaktturnus med morgen-, kvelds- og helgevakter i likhet med resten av redaksjonen, og vil jobbe med alle stoffområder. Arbeidssted er Kristiansund, men det må forventes reising ut til andre kommuner på Nordmøre, Trøndelag og Romsdal.
Vi søker sommervikarer som kan jobbe i perioden 23. juni til 17. august. Vennligst spesifiser i søknadsteksten hvilke uker du kan jobbe.
Har du spørsmål? Ta kontakt med: